"POJĎME SPOLU DO POHÁDKY II."

Vyhlašujeme celoroční projekt autorských dětských pohádek s ilustracemi. Podrobnosti najdete v detailu aktuality.

Vážené děti a rodiče.

Na jaře 2020, v době uzavření MŠ, jsme vyhlásili projekt "Pojďte s námi do pohádky". Děti vymyslely krátkou pohádku, nakreslily k ní obrázek a my jsme pohádky vyvěsili na web. Podařilo se nám v červnu vyrobit krásnou knížku pohádek s ilustracemi, kterou každý autor obdržel na památku. (Knížka je k nahlédnutí u vchodových dveří do MŠ na úřední nástěnce školky).

Pokud se chce Vaše dítě ze školky  zúčastnit projektu pro školní rok 2020/2021 a stát se autorem jedné z pohádek, postupujte takto:

1. Dítě vymyslí pohádku, kterou zapíšete do Wordu.

2. Na zvláštní papír nakreslí ilustraci - 1 i více obrázků - každý obrázek vyfoťte a pošlete spolu z pohádkou na mail školky ms.pholeho@mshb.cz

3. My zpracujeme pohádku s ilustrací do formátu, který vyvěsíme na web školky.

4. Na konci školního  roku z poslaných pohádek vytvoříme knížku prvních autorských děl dětí z MŠ  s ilustracemi.

5. Pokud se nám podaří sehnat sponzora, každý autor dostane knížku zdarma, pokud ne - budete si moci knížku pouze za náklady koupit.

Prosíme Vás, rodiče , posílejte jenom pohádky , které vymyslely děti a přepište je tak, jak Vám je vyprávějí - dětský svět je ve své nedokonalosti krásný a kouzelný, o to věší radost budou děti, i my dospěláci mít.

NESNAŽTE SE NIC ZDOKONALOVAT SVÝM DOSPĚLÝM A ZKUŠENÝM POHLEDEM.

Přejeme hodně hezkých chvil s pohádkami a těšíme se na Vaše díla, děti.smiley

Učitelky z MŠ Prokopa Holého

Přidáno 23. 10. 2020, autor: Irena Zavadilová