O škole

Mateřská škola Prokopa Holého byla uvedena do provozu 5. 3. 1979. Je to dvoupodlažní, prostorná budova se třemi třídami a vlastní kuchyní, umístěna v krásném prostředí na okraji parku, v těsném sousedství základní školy. Přilehlá zahrada je dostatečně velká pro pohyb dětí a je vybavena nadstandardními dětskými prvky, včetně brouzdaliště s mlhovištěm.

Za školkou je malé asfaltové hřiště. Blízkost krásného městského parku nabízí možnosti vycházek a her v přírodě. Hračky, dětský nábytek, tělocvičné nářadí, hygienické zařízení a vybavení pro odpočinek jsou odpovídající věku, jsou zdravotně nezávadné a bezpečné.

Kvalitní hračky a pomůcky doplňujeme průběžně i z peněz a darů rodičů. Všechny vnitřní i venkovní prostory mateřské školy splňují bezpečnostní a hygienické normy dle platných předpisů. V každém patře budovy je jedna třída s hernou, sociálním zařízením pro děti a šatnou pro děti.

Na každém podlaží je kancelář pro učitelky, šatna a sociální zařízení pro zaměstnance. Vedle hlavní budovy je část provozní, kde je kuchyň, sklady, šatna, sociální zařízení pro kuchařky a kotelna. V této části je i kancelář vedoucí učitelky.

Školka má vlastní kotelnu na plyn. Interiér školy je esteticky vyzdoben a obohacen dětskými pracemi, fotografiemi z akcí a života v MŠ - často obměňován.

budova